Україна привезла "бронзу" з Ульянівська

З 1 до 14 лютого в російському місті Ульяновськ відбувся чемпіонат світу з хокею з м'ячем. Спочатку грала група А, а 10 лютого почались змагання в групі Б. Збірна України мала виступати в групі Б2 разом зі збірними Японії, Чехії, Сомалі, Китаю та Монголії.

10 лютого о 0.10 із півторагодинним запізненням літак з українськими хокеїстами приземлився на ульянівському летовищі. На жаль, організатори чемпіонату відмовились надати тренувальний лід нашій збірній, отже зранку було проведене "сухе" тренування та тактичне заняття на вулиці.

Перший матч чемпіонату наші хлопці грали 10 лютого проти збірної Японії. Українці із самого початку почали відриватись в рахунку і завершили перший тайм з рахунком 3:0. В другому таймі рахунок дійшов до 6:0, але японці на добиванні після нереалізованого 12-метрового змогли "розмочити" рахунок. 6:1, 4 м'ячі на рахунку Дмитра Коваля, 2 - Андрія Марковіченка.

Другий матч проти дебютанта світових форумів збірної Чехії відбувся того ж дня буквально через 2 години після закінчення матчу з Японією. Обидва тайми пройшли за схожим сценарієм - спочатку Україна відривалась в рахунку, але під кінець тайму давалася взнаки втома, і чехи зменшували перевагу українців. Перший тайм закінчився з рахунком 5:3 на нашу користь, в другому рахунок сягав 9:4, але за кілька хвилин до закінчення він вже був 9:7, і останні хвилини були досить нервовими, але голів більше не було. По 3 м'ячи забили Марковіченко та Коваль, 2 - Дмитро Цимбал, 1 - Михайло В'язовов.

Перший матч другого ігрового дня був проти збірної Сомалі. Враховуючі, що ввечері на нашу команду чекав ще один двобій, з аутсайдером групи ми зіграли не в повну силу, і забили всього 8 м'ячів - 6 у першому таймі і 2 у другому. 4 м'ячі забив Коваль, 2 - Цимбал, по одному Олександр Мітленко та Євген Удовіченко.

В четвертому груповому матчі збірна України не мала проблем проти збірної Китаю і перемогла з рахунком 8:2 (5:1). Коваль забив 4 м'ячі, Марковіченко - 3, В'язовов - 1.

Перша половина дня 12 лютого дня збірної України була вільна від матчів, і команда відвідала визначні місця Ульянівська - меморіал Леніна та музей громадянської авіації.

В останньому груповому матчі Україні, щоб залишитися на першому місці, треба було не програти Монголії з великим рахунком. Згідно правил змагань в групі Б, збірна України заявила в своєму складі двох гравців без українського громадянства, але з українським корінням. Монголи намагались опротестувати участь даних гравців у матчі, а паралельно перевірити громадянство інших гравців збірної України. Не отримавши позитивного результату за лаштунками, вони продовжили спроби вивести з гри лідерів збірної України вже на льоду. Так у другому таймі ціною червоної картки гравець збірної Монголії наніс пошкодження капітану нашої команди Андрію Марковіченку. Та й протягом всього матчу вони грали грубо, а іноді просто хамовито. На щастя, отримавши допомогу лікарів, Андрій повернувся до гри, але після матчу дуже помітно накульгував. Проте така тактика призвела до позитивного для монголів результату - 2:1 на їхню користь. Єдиний м'яч у складі українців забив Дмитро Коваль.

Ще однією інтригою дня стала дискваліфікація Естонії за участь в її складі гравця без естонського паспорту та підтвердження естонського коріння. В результаті ФІБ не став відміняти чвертьфінал Естонія - Україна, а перевів Україну з першого місця в Б2 на четверте в Б1, а всі інші команди в Б2 підняв на одну позицію. В результаті суперником України в чвертьфінальному матчі стала збірна Японії.

6Сомалі504-53

Чвертьфінал проти старих знайомих японців видався більш рівним, ніж зустріч у груповому раунді. На початку зустрічі Японія повела в рахунку, але Андрій Марковіченко двічі реалізував 12-метрові, і в другому таймі вже Україна була попереду. За півтори хвилини до кінця матчу японцям вдалося зрівняти рахунок, і за регламентом переможця вирішували в серії штрафних ударів по 3 в кожній команді. Японці забили лише перший пенальті, два інших потягнув Тимур Даас. Українці ж забили обидва своїх 12-метрових (Марковіченко та Коваль) і вийшли до півфіналу.

В півфінальному матчі, що грався того ж дня, нашим суперником став переможець групи Б1 - збірна Німеччини. Німці впевнено розпочали матч, і вже на 7-й хвилині вели 2:0. Але до перерви українцям вдалось зрівняти рахунок, а на початку другого тайму навіть вийти вперед. Далі знову гру вели німці - рахунок став 5:3, а лідер німців Михайло Дунаєв не забив два 12-метрових удари. Проте останні хвилини основного часу залишились за українцями. В підсумку, 5:5, і 2 тайми по 10 хвилин додаткового часу. В екстратаймі голів не було, і українцям вдруге за день довелось пробивати серію штрафних ударів. Удари Марковіченка та Коваля були влучними, а от удар Удовіченка взяв голкіпер, в свою чергу, всі німецькі удари досягли цілі. Отже, 3:2 за штрафними ударами, і Україна зіграє з Монголією в матчі за 3 місце. В основний час півфіналу за Україну тричі відзначився Коваль і ще 2 рази Марковіченко.

За бронзові медалі наші хлопці грали проти, мабуть, найбільш незручного суперника - збірної Монголії. Перед матчем монгольський штаб знову окупував суддівську кімнату на предмет наявності в складі збірної України гравців, що не мають українського паспорту, і розмовляв там "на підвищених", після чого з ноги відкривав двері "Волга-Спорт-Арени". Сам матч став першим для обох команд, де вони грали 2 тайми по 45 хвилин. Початок гри був за монголами, вже до 30-ї хвилини вони вели 3:0, наприкинці першого тайму українці мінімізували розрив - 3:2. В другому таймі монголи знову пішли у відрив - 5:2, і знову друга половина тайму залишилась за українцями - на 80-й хвилині рахунок став 5:5, а перед тим монголи не забили 12-метровий. За регламентом призначений додатковий час 2 тайми по 15 хвилин до золотого голу. На 3-й хвилині додаткового часу українцям вдалась швидка атака, і Дмитро Коваль забив переможний гол. Бронзові медалі у збірної України! У матчі хет-триком відзначився Андрій Марковіченко, по одному голу забили Дмитро Цимбал, Андрій Калитка та Дмитро Коваль.

Після вирішального голу відбулась бійка, в якій взяли участь майже всі гравці обох команд. Є багато версій, що саме стало причиною, але конфлікт назрівав ще під час першої гри команд через зухвалу поведінку гравців та тренерів збірної Монголії. В результаті Юрій Суздалєв отримав струс мозку, а Андрію Калитці розірвали майку.

Збірна України - бронзовий призер чемпіонату світу в групі Б! Вітаємо наших хлопців - воротарі Тимур Даас та Ігор Різник; польові гравці: Олександр Некипелов, Віктор Шаталов, Валерій Потравний, Роман Коноплицький, Сергій Акулов, Дмитро Цимбал, Дмитро Коваль, Юрій Суздалєв, Віталій Радченко, Антон Лозовой, Євген Удовіченко, Михайло В'язовов, Андрій Марковіченко (к), Сергій Гончаренко, Андрій Калитка, Олександр Мітленко; головний тренер Магнус Альм, помічник Анатолій Явдокименко, прес-аташе Геннадій Бабенко та президент УФХМР Сергій Бабенко! Дмитро Коваль став кращим бомбардиром чемпіонату та був визнаний кращим нападником. Андрій Марковіченко та Дмитро Коваль потрапили до символічної збірної чемпіонату.

УФХМР дякує всім гравцям та тренерам за чудову гру, нашим суперникам за цікаві матчі, організаторам чемпіонату та ФІБ, всім, хто нас підтримував в Ульянівську, в Україні та інших місцях, представникам української діаспори, журналістам, що висвітлювали наш турнір, нашим партнерам спортивному харчуванню Power Pro!

Магнус Альм, головний тренер збірної України

Чи задоволені ви результатами чемпіонату світу в групі Б?

Звісно, я задоволений результатом. Ми були дуже близькі, щоб здолати збірну Німеччини, но ми явно ще не готові до виступу в групі А. Найпозитивніше - це наш бойовий дух, ми ніколи не здаємося, і нас дуже важко перемогти. З іншого боку, нам треба покращувати гру в пас і будувати нашу гру трошки терпеливіше.

Чи відкрили ви для себе щось нове як для тренера?

Так, я багато дізнався про хокейні навички і персональні якості наших гравців.

Де ви зберігаєте вашу бронзову медаль?

В своєму домі разом з іншими медалями та нагородами.

Чи хотіли б ви тренувати нашу збірну на наступному чемпіонаті світу?

Зараз рано про це говорити. По-перше, українська федерація має вирішити відносно приоритетів подальшого розвитку. Також необхідно спитати думку гравців, і, нарешті, я маю вирішити сам.

Дмитро Коваль, нападник збірної України

Коли востаннє були в Україні? Чи не з'явилось бажання або плани побувати в Україні?

В Україні ніколи не був, але дуже хотів би побувати.

Як оцінюєте рівень чемпіонату в групі Б?

Команди приблизно рівні за рівнем.

Що запам'яталось та сподобалось більше за все?

Запам'ятались матчі плей-оф проти Японії Монголії та Німеччини.

Куди поставили приз кращому нападнику?

Вдома на полицю. А ще мені дуже сподобалась наша команда!

Тимур Даас, воротар збірної України

Для тебе це перший чемпіонат. Які враження залишились від нього?

Залишились лише позитивні враження. По-перше, організація була на найвищому рівні. Нам були надані всі умови. По-друге, у нас була дуже дружня команда, ми дуже добре проводили вільний час як в готелі, так і під час самої подорожі. По-третє, всі матчі були просто захоплюючі, дуже багато було напружених і драматичних двобоїв, що підвищило інтерес до матчів в групі Б. Останній матч з монголами залишив у нас позитивні емоції на цілий рік наперед, напевно. Незважаючі на все, хотілося б подякувати їм за цю гру.
На чемпионат я їхав із абсолютною впевненістю в собі і в команді. Початково ми їхали з думкою посісти хоча б не останнє місце, а вийшло, що ми були одни з головних претендентів на медалі.

Дуже низький відсоток реалізації штрафних ударів в наші ворота. Навіть Михайло Дунаєв не забив 2 пенальті поспіль з гри. Фортуна, чи є якійсь секрет?

Перед кожним пенальті я намагався психологічно надломити супротивника в так званій «дуелі поглядів», це важливий компонент. Якщо ти втрачаєш впевненість, то ти вже на 80% програв дуель. Другий момент - це те, що я намагався реагувати за ударом, а не гадати. Ведь шайбу зловити важче, ніж м'яч, і тому в мене була перевага. Єдиною задачей для мене залишалось дотягнутися до м'яча в таких великих воротах, з чим я не завжди міг впоратися. А що стосується Мишка Дунаєва, то обидва пенальті в грі він пробив не дуже вдало, він не змусив меня тягнутися за м'ячем. Перший майже по центру, мени залишалось тільки опустити трошки руку, а другий і взагалі повз ворота. Однак він сповна реабілітувався в післяматчевих кидках, там в мене майже не було шансів. М'яч летів в кут і дуже сильно.
Але варто зазначити, що без фортуни в пенальті не обійтись.

Ти ж за "Юність" граєш? Що сказали одноклубники, коли повернувся?

І одноклубники, і Вадим Олександрович Радченко (прим. - тренер), і Валерій Валерійович з Олегом Вікторовичем (керівництво клубу), привітали з дуже вдалим виступом збірної. Щоправда, були і супер-оптимісти, що «вимагали» від мене відбити всі пенальті в матчі з Німеччиною. Але всі були раді успіху збірної, і я вдячний ним за підтримку!
Перед матчем за 3-є місце з Монголією, наш капитан ("Юності"), Дима Руденко взагалі написав, щоб без медалі не повертався.

Шайбові ворота тепер не "тиснуть"?

Ні, швидко перелаштувався у зворотній режим. Але все ж варто додати, що гра на великих воротах теж має свої плюси, і я відчув це вже на першому тренуванні після приїзду. Думаю, що це для мене буде позитивним досвідом.

Гузель Арсланова, вболівальниця збірної України з Ульянівська

Чому саме Україна? Чи доводилось раніше бувати в Україні?

Ви - наші брати! Всі - вихідці з однієї великої родини. Неможливо не вболівати за рідню. Україна асоціюється як потужна складова колишнього СРСР. Не раз відпочивали у ваших краях в Криму, любовались залізничним вокзалом Харкова - лишились незабутні відчуття!

За кого ще вболівали на чемпіонаті?

Звісно ж, за Росію - вони молодці, завоювали кубок на радість всієї країни! В матчі Швеція-Фінляндія вболівала за Фінляндію, збірна Фінляндії виграла на радість всім російським вболівальникам, ми вітали їх стоячи з виходом у фінал. Також у фіналі групи В вболівала за збірну Угорщини, тому що команда Німеччини практично повністю не складалась з німців. Я вважаю, що честь країни мають захищати представники своєї національності.

Які враження залишились від чемпіонату?

Щеплення до хокею зробив мені мій тато. з ним я вперше пішла на матч цього чемпионаті Росія-Швеція - стільки емоцій! Я полюбила хокей з м'ячем. Залишилось море вражень - починаючі з церемонії відкриття чемпіонату, закінчуючі фіналом групи Б.

Чи не маєте планів повболівати за нашу команду за рік у Швеції?

Хотілося б повболівати за Росію та Україну у Швеції, щоб Росія також взяла кубок, а Україна вийшла в групу А. Але, нажаль, доведеться спостерігати за матчами в інтернеті, і, якщо коли-небудь чемпіонат знов повернеться в наше місто, я обов'язково занурюсь в цю бурю емоцій. Бажаю збірній України удачі і нових перемог!